Pomoc

Pielęgnacja tkanin bawełnianych czyli jak dbać o Twoja nową koszulę aby służyła Ci przez długi czas- Przed wypraniem koszuli, odepnij wszystkie guziki koszuli, zmniejszając w ten sposób napięcie na przeszyciach mocujących guziki do koszuli.

- Większość koszul marki Iannalfo & Sgariglia powinno się prać w temperaturze 40°C, przy koszuli białej ta temperatura może być wyższa.Unikaj w miarę możliwości mocnego odwirowywania koszul bawełnianych aby przedłużyć okres ich użytkowania.

- Staraj się nie odwirowywać koszul z szybkością wyższą niż 600 obrotów.Przeprasuj jeszcze wilgotną koszulę żelazkiem nastawionym na najwyższą temperaturę (ustawienie dla bawełny) – jest to dużo łatwiejsze niż prasowanie jej po wyschnięciu.

- Zacznij od przeprasowania lewej strony kołnierzyka: prasuj kołnierzyk kierując żelazko wzdłuż krawędzi kołnierzyka do jego środka. Prawą stronę kołnierzyka prasuj w ten sam sposób. Prasowanie w dół od krawędzi kołnierzyka zapobiega powstawaniu nieeleganckich, widocznych fałdek na prawej stronie.

- Po przeprasowaniu zapnij koszule na górny guzik i powieś na wieszaku, aby przesuszyć ją do końca. W ten sposób zapobiegniesz powstaniu ewentualnych zagnieceń.